Бізнес коаліція про підтримку законопроекту № 4228

Оприлюднено Оприлюднено в Uncategorized

Головна мета Бізнес Коаліції – це побачити Україну по справжньому Європейської країною.

Підтримуючи законопроект № 4228 від 15.03.2016 про Фінансову поліцію і закон про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо лібералізації готівкових розрахунків, ми покладаємося на те, що це створить прозорі умови ведення бізнесу, зменшить фінансове навантаження на підприємства і викорінить корупційні схеми.

В основу законопроекту входить поділ сервісної та правоохоронної функцій фіскальної служби, ліквідація податкової міліції, оптимізація структури та чисельності органів, які ведуть боротьбу зі злочинністю у сфері фінансів, усунення дублювання їх функцій та створення фінансової поліції – державного правоохоронного органу.

Фінансова Поліція – це один з елементів побудови інституційної системи державного управління, тому потрібно чітко позиціонувати законопроект і говорити про комплексний підхід до цього питання. В першу чергу прибрати умови переходу бізнесу в тінь, по-друге встановити жорсткий контроль за бажанням окремих компаній отримати несправедливі конкурентні вигоди шляхом участі в тіньових схемах, і вишенька на торті – жорстко бити по руках осіб, що намагаються залізти в чужу кишеню.

На нову фінансову поліцію покладено обов’язок забезпечення запобігання, виявлення, припинення, розслідування та розкриття злочинів у сфері формування і використання фінансових ресурсів держави, економічної безпеки.

Згідно із запропонованою концепцією, фінансова поліція буде складатися з центрального апарату і семи територіальних відділень, з максимальною чисельністю працівників в 3 тис. чоловік. Керівник, його заступники та інші працівники фінансової поліції будуть відбиратися шляхом прозорого конкурсу, за допомогою комісії конкурсного відбору та з високою заробітною платою.

Фінансова поліція як головний інструмент в боротьбі з тіньовою економікою

Концептуальні положення проекту Закону України про «Фінансову поліцію» наступні:

 1. Фінансова поліція – центральний орган виконавчої влади, який здійснює правоохоронну діяльність, який спрямовується і координується через Міністра фінансів.
 2. Зусилля органу концентруватися на оперативно-слідчу роботу, яка буде проводитися детективами з дотриманням умови невтручання в роботу суб’єктів господарської діяльності до встановлення факту вчинення злочину. Такий підхід буде забезпечуватися за рахунок підвищення ролі аналітичної функції. Перевірочні дії будуть проводитися тільки у випадках, передбачених Кримінальним процесуальним кодексом України.
 3. Визначено перелік баз даних і інформаційних ресурсів, до яких матиме доступ фінансова поліція з метою оперативного аналізу та збору інформації в рамках реалізації повноважень з протидії бюджетно-податкових злочинів.
 4. Основну частину особового складу фінансової поліції складатимуть детективи – співробітники у повноваження яких буде віднесено виконання одночасно оперативних і слідчих функцій. Для забезпечення функціонування органу також будуть залучатися працівники, з якими будуть укладатися трудові договори на основі закону «Про державну службу» та трудового законодавства.
 5. Неупередженість роботи органу буде забезпечуватися за рахунок інституційної незалежності від Міністра фінансів, Прем’єр-міністра України, і інших органів державної влади, гідним рівнем фінансування, матеріально-технічного забезпечення органу та соціальних гарантій для працівників.
 6. Контроль за діяльністю органу і його підзвітність забезпечать:
  • Прокуратура (нагляд);
  • Міністр фінансів, Кабінет Міністрів України (контроль за виконанням стратегічних завдань);
  • Верховна Рада України (заслуховування звітів);
  • Громадськість (громадський контроль);
  • Підрозділ внутрішнього контролю (антикорупційний контроль)
 7. Підбір працівників і керівного складу фінансової поліції буде здійснюватися виключно на конкурсних засадах. Керівник фінансової поліції буде призначатися терміном на 5 років.
 8. Визначено порядок підбору членів конкурсної комісії, який забезпечить незалежність і неупередженість прийняття рішень про призначення працівників.
 9. Передбачено незалежність і безальтернативність призначення на посади осіб, відібраних конкурсною комісією. Тобто уповноважені вищі посадові особи Уряду не зможуть впливати на процес конкурсного відбору та повинні будуть призначити тільки одного відібраного кандидата на конкретну посаду.
 10. Встановлено процентний бар’єр для набору працівників, який забезпечить роботу у фінансовій поліції молоді та досвідчених фахівців, які раніше не працювали в правоохоронних органах. Разом з тим, з метою залучення в фінансову поліцію правоохоронців з великим практичним досвідом, конкурсна комісія зможе підібрати до 30% фахівців, які працювали або працюють в правоохоронних органах.
 11. Визначено порядок взаємодії з іншими правоохоронними органами, в тому числі закордонними, а також контролюючими органами. Це дозволить оперативно реагувати і протидіяти фінансовій, бюджетно-податкової злочинності, в тому числі транскордонної.
 12. Законопроектом передбачено особисту відповідальність працівників за шкоду, заподіяну їх діями. Такий підхід забезпечить відхід від принципу «колективної безвідповідальності». Кожен працівник, знаючи, що відповідати особисто в разі порушення закону при реалізації своїх повноважень, сконцентрується на дотриманні принципів законності, неупередженості та незалежності, пріоритету дотримання прав і свобод фізичних і юридичних осіб.
 13. Законопроектом передбачено гідне фінансування і матеріально-технічне забезпечення органу, конкурентний розмір заробітних плат і соціальні гарантії для працівників. Такий підхід, одночасно з дистанціюванням від прямого контакту з суб’єктами господарської діяльності, повинен стати основною причиною для мінімізації корупційних ризиків.
 14. Для аналізу корупційних ризиків, попередження корупційних дій, а також їх виявлення і відповідного реагування, в структурі органу передбачено функціонування підрозділу внутрішнього контролю. Він повинен підкорятися Міністру фінансів і протидіяти корупції у всій системі органів Міністерства фінансів України. Функціонування такого підрозділу забезпечить виконання п.п. 1 п. 5 Положення про Міністерство фінансів України, згідно з яким Мінфін з метою організації своєї діяльності забезпечує в межах повноважень, передбачених законом, здійснення заходів щодо запобігання корупції і контроль за їх реалізацією в апараті Мінфіну, на підприємствах, в установах і організаціях, відносяться до сфери його управління.
 15. Фінансова поліція створюється як цивільний орган. Таким чином вона позбавляється ознак мілітаризованого органу.
 16. Усунуто можливість застосування Фінансової поліцією фізичного впливу на суб’єкт господарської діяльності. Передбачено, що безпеку працівників фінансової поліції та інших осіб, які потребують захисту в зв’язку з проведенням Фінансової поліцією оперативно-розшукових заходів і слідчих (розшукових) дій забезпечувати підрозділи Національної поліції в порядку, визначеному Законом.
 17. Передбачений обов’язок керівного складу фінансової поліції, а також детективів і старших детективів періодичного проходження (не рідше 1 разу на рік) психофізіологічного дослідження із застосуванням поліграфа (перевірка на «детекторі брехні»).

З появою некорумпованої фінансовою поліцією обов’язково необхідно ліквідувати податкову міліцію і економічні департаменти в інших силових структурах які найчастіше перевіряють і “кошмарять” бізнес такі як: ВБЕЗ, ВБОЗ, СБУ, Прокуратура або різко обмежити статті за якими вони мають право перевіряти бізнес!

Loading Facebook Comments ...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *