Золоте руно України і контрабас – 2

Оприлюднено Оприлюднено в Новини

Ось і прийшов час нам продовжити розповідь про овіяний маячними міфами і потаємними таємницями ринок ювелірної продукції України.

Мало кого зараз здивуєш “схемами”, “обналом” і “відкатами”, однак, такі представники великого капіталу, підминають під себе всю галузь, як, зокрема, “Золотий Вік”, які заслуговують на значно більшу увагу, ніж, мабуть, багато інших, тому обсяги продажів ювелірних та супутніх виробів тільки в їх торговій мережі складають мільйони доларів в місяць, з яких навряд чи платяться податки. Як нам розповіли деякі представники галузі, просто уявити собі складно, як щомісяця під вивіскою “Золотий Вік” в Україні відкриваються 5-6 пристойних ювелірних салонів з 30..50 кг тільки золотих ювелірних виробів. В результаті нескладної калькуляції виходить, що, при “відпускній” ціні ювелірного золота, припустимо, близько 1000 грн. за грам, тільки в “товар” в кожному з нововідкритих магазинів “закопано”, як мінімум, 30 млн. грн (!), що при таких темпах розвитку і при нинішньому курсі обміну валют – від $ 5 млн. щомісяця!

Це до того, як ненудно сидіти в СІЗО російського міста Майкопа одному з головних акціонерів “Золотого Століття” Роману Петренко за звинуваченням у контрабанді дорогоцінних металів, про що ми писали раніше і до чого повернемося трохи пізнішее. Поки ж допитливому читачеві необхідно усвідомити, звідки “таке щастя “, тобто як примудрилися власники мережі “Золотий Вік” лише за останні кілька років здійснити настільки неабиякий прорив в багатомільярдний ювелірний бізнес? Скажімо, після спілкування з експертами ринку, виявилося, що зовнішня складність походження такого “везіння” компанії “Золотий вік” вельми оманлива і прихована не так далеко від пильного погляду громадськості, не кажучи вже про досвідчене, хоча і періодично замилюване хабарами око правоохоронних органів.

Отже, спробуємо викласти все по порядку. Джерелами дорогоцінних ювелірних виробів для мережі “Золотий вік”, як з’ясувалося, в значній мірі виступають … запорізьке приватне підприємство “Південь-Золото” (вул. Криворізька, 24, телефони: +38 (067) 320 -67-64, 0800-50-10-42) і створена в 2014 році компанія “Столичні ювеліри”, через які, за чутками, здійснюється, як “відмивання” вельми пристойної “готівкової” виручки “Золотого Століття”, так і “легалізація” ввезених контрабандним шляхом ювелірних виробів з Туреччини. При цьому, існує вперта думка, що так зване “турецьке золото”, чистота і якість якого, як на зло, дуже далекі від діючих в Україні стандартів, виявляється з, “чудовим” чином нанесеними ще на території Туреччини, українськими пробами! При доставці його на склади “Південь-Золото” або “Столичних ювелірів”, останні в основному лише здійснюють організацію системи логістики по салонах “Золотого віку”, яких тільки на території України вже більше 200 (!). Навіть якщо припустити, що їх саме стільки, то, треба розуміти, якщо у них на реалізації знаходиться в середньому до 50 кг золотовмісних ювелірних виробів – вартість їхнього товару значно перевищує 10 млрд. грн. або, приблизно, $ 370 млн., з яких навряд чи навіть частково сплачені податки. І все це без урахування вартості дорогоцінного каміння, які стараннями керівника Асоціації ювелірів України Григорія Мажаровського і начальника Управління державної політики у сфері пробірного нагляду та документів суворої звітності Мінфіну Владислава Трояна були з очевидно злочинним умислом виведені зі сфери державного оподаткування, згідно останніх постанов Кабінету міністрів України .

Уточнимо, що з недавніх пір виробник ювелірного виробу повинен заплатити в державну казну аж 10% від вартості що міститься в ювелірному виробі дорогоцінного металу, а не так, як раніше – 5% від продажної вартості всього виробу. Чи треба пояснювати, наскільки вигідно виробникам елітних ювелірних виробів, що містять дорогоцінні камені, заплатити Уряду або, конкретно, до Пенсійного фонду, жалюгідні копійки за метал, які і близько не можна порівняти з вищезгаданими 5% -“тягарем” часів Януковича? Це і лежить в основі стрімкого подорожчання ювелірних виробів “соціального” напрямку, як, зокрема, низькобюджетні обручки, натільна ритуально-релігійна символіка масового споживання і т.п. До слова, станом на 3 березня с.г., пан Владислав Троян розрахований і звільнений з займаної посади за власним бажанням і існує обгрунтована думка, що вже найближчим часом він повернеться на одну з керівних посад в корпорацію “Золотий вік”, до опису життєдіяльності якої пропонуємо повернутися далі …

Слід зазначити, що і “Столичні ювеліри” і “Південь-Золото”, як і, власне, “Золотий Вік”, мають свої “дзеркала” на території Росії, так чи інакше пов’язані зі своїми українськими “двійниками”. Зокрема “Південь-Золото” містить кілька салонів в Краснодарі і Таганрозі, “Столичні ювеліри” – очевидно, в Москві, ну а про неосяжності просторів, підкорених “Золотим Віком” в Росії, ймовірно, теж скоро можна буде почути в якихось “билинах повітового міста” N “, адже слідство за фактами контрабанди в Республіці Адигея ще продовжується. Однак, не тільки витончене розростання бізнесу” Золотого Віку “під гучне сольфеджіо” контрабаса “викликає цікавість. Виявляється, у будь-якого великого ювелірного бізнесу, як правило, є не менш дохідні “дочірні” підприємства у вигляді … ломбардів і позичкових крамниць, як їх називали більш століття тому назад. Так ось, цим нехитрим “підрозділом” компанії “Золотий вік” є мережа ломбардних закладів під назвою “Ломбард-Капітал”.

За словами учасників ринку позабанківського позичкового капіталу, “Ломбард-Капітал” декларує, що за роки свого існування видав кредитів на суму, що перевищує 100 млн. грн. При цьому, фахівці фінансової сфери, враховуючи зрісшу останнім часом мережу компанії “Ломбард-Капітал”, сміливо оцінюють її капіталізацію на рівні $ 80-90 млн., Що в загальному-то відповідає рівню невеликого регіонального або вузькогалузевого банку, проте ж, без будь-якого додаткового навантаження у вигляді банківських ліцензій, численних перевірок Нацбанку, SWIFT, DRAFT і чітко регламентованих правил роботи, оподаткування знову ж та ін. Не новина, що ломбард – найпрекрасніший варіант роздобути не тільки колишні у вживанні достатньо дорогі ювелірні вироби, а й так званий брухт дорогоцінних металів за 10 … 20% від його реальної вартості, тому що переважна більшість постійних “клієнтів” ломбардів, які не викуповують “заставу”, – маргінали з кримінальним минулим і лютую ігровою або, що набагато гірше, наркотичною залежністю, згодні за запропоновані крихти, якщо не на все, то дуже багато на що.

У наведеному нами раніше судовому рішенні згадувався саме ювелірний металобрухт, контрабанда якого на територію Республіки Адигея Російської Федерації ставиться в провину керівнику “Золотого віку” Роману Петренко, однак, суду і слідства, очевидно, поки не відома природа його походження. Одеські ювеліри в зв’язку з цим висловили припущення, що лом дорогоцінних металів, що систематично вивозився і “ювелірка” з “схронів” мережі “Ломбард-Капітал” переправляються на територію Росії, де проходять переробку і передпродажну підготовку на місцевих підприємствах мережі “Золотий вік” і, власне , реалізуються куди більш заможному росіянину. Таким чином, загнані за межу бідності добропорядні українці, по нужді несучі “останнє” в ломбард, щоб банально оплатити “комуналку”, виявляються проти волі втягнуті у злочинний ювелірний бізнес, який надихається і керується з території країни-агресора. Залишається тільки сподіватися, що представники українських правоохоронних структур все-таки зійдуть до уваги до таких українських ювелірів, як “Золотий Вік”, які примудряються при розвалюючомуся вітчизняному виробництві, “жирувати” на турецькому золотому “контрабасі”, вивозячи з країни справжнє золото. Як не дивно, але в Росії ювелірні вироби з Туреччини зараз особливо не продаси, а в Україні їх продають на вагу за ціною повноцінного банківського золота! Треба попередити, що в ломбарді турецьку саморобку можуть і не прийняти, тому як перша ж перевірка покаже, що її хімічний склад, м’яко кажучи, не відповідає очікуванню і не тільки клієнта. Будьте пильні, пані та панове!

Джерело antikor.com.ua

Loading Facebook Comments ...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *