Захист споживачів 2.0

Оприлюднено Оприлюднено в Новини

З травня 2017 р усіх українських продавців “складної техніки” зобов’язали видавати покупцям фіскальні чеки. Але дерегуляція ринку e-commerce на цьому не закінчується

На розгляді Верховної Ради знаходиться законопроект # 6754, який передбачає внесення змін до законів “Про захист прав споживачів” і “Про електронну комерцію” (один документ змінює відразу кілька чинних законів).

Ці ініціативи значно розширюють повноваження Госпотребслужби і, на думку авторів документа, повинні більш дієво захистити права клієнтів інтернет-магазинів, а також створити рівні конкурентні умови для всіх гравців ринку.

По-перше, законодавці хочуть зобов’язати всі інтернет-магазини розміщувати на своїх сайтах дійсні контактні телефони та адреса для прийняття письмових претензій покупців і оформлення повернення товару.

При цьому якщо на одному ресурсі розміщується більше двох продавців, як, наприклад, на маркетплейсах, публікувати вищезгадану інформацію потрібно про кожного з них.

По-друге, Госпотребслужба отримує право контролювати розміщення контактної інформації та приймати рішення про блокування того чи іншого ресурсу за порушення законодавства.

При цьому провайдер або адміністратор торгового майданчика на підставі рішення Госпотребслужби зобов’язаний буде обмежувати доступ до сайту інтернет-магазину аж до усунення порушень або отримання відповідного судового припису.

Для магазинів, які не опублікують необхідну контактну інформацію, передбачені штрафи в розмірі до 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (850 грн.).

Також продавець зобов’язаний буде видавати покупцям фіскальні, товарні чеки, квитанції або інші документи, що підтверджують передачу права власності на товари. Аналогічні документи потрібно буде надавати і тоді, коли покупка оплачується через електронні платіжні системи.

Як уже писав БІЗНЕС, український ринок e-commerce слід всіх основних світових тенденцій і стрімко зростає. За прогнозами деяких експертів, до кінця поточного року очікується збільшення обсягів електронної комерції до 50-60 млрд грн., А до 2020 року цей показник цілком може досягти $ 4-5 млрд.

Разом з обсягами ринку збільшується і кількість гравців. Але не всі вони вважають, що внесений до парламенту проект законодавчих змін буде мати позитивний ефект.

“Якщо законопроект буде прийнятий в тому вигляді, в якому пропонується авторами, то він лише посприяє переходу в тінь інтернет-магазинів, які зараз працюють в правовому полі, – вважає керівник юридичного департаменту компанії EVO Олексій Король.

– Продавцям товарів і послуг буде простіше зовсім не вказувати свої реальні реквізити, ніж виконувати всі приписи Госпотребслужби “.

Разом з тим автори законодавчої ініціативи вважають, що її впровадження допоможе вивести з тіні значну частку інтернет-торгівлі.

“Цим законопроектом пропонується прийняти комплекс заходів, спрямованих на детінізацію діяльності продавців товарів, робіт, послуг в системах електронної комерції без істотних змін для суб’єктів спрощеної системи оподаткування, оскільки сумлінним суб’єктам необхідно лише доповнити перелік інформації про свою діяльність декількома новими позиціями.

При цьому передбачені всі необхідні запобіжні заходи від можливого необґрунтованого прийняття рішень контролюючими органами “, – йдеться в пояснювальній записці до документа.

Джерело: business.ua

Loading Facebook Comments ...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *