Законопроекти, які виведуть економіку з тіні

Оприлюднено Оприлюднено в Новини

Народний депутат, Голова підкомітету з питання цін і тарифів економічного комітету Верховної ради Чекіта Геннадій Леонідович розповів про пакет законопроектів, які зараз готуються до внесення в Верховну Раду.

Якщо ми дійсно хочемо жити по-Європейськи, давати дітям хорошу освіту, їздити по хороших дорогах з чесними поліцейськими то нам всім необхідно любити свою країну, платити податки і без популізму підтримати Верховну раду в прийнятті великого пакета законопроектів, які детенізіруют економіку.

Наприклад, в грудні ВР зобов’язала продавців «технічно складних побутових товарів» видавати фіскальний чек, але експертам відразу стало зрозуміло, що ліквідувати контрабанду тільки цим методом неможливо.

Для створення рівних можливостей введення чесного бізнесу необхідно прийняти законопроекти які будуть містити методи батога і пряника.

Для того, щоб нова Служба Фін Розслідувань, створення якої підтримав президент України і багато громадських організацій змогла ефективно контролювати весь ланцюжок поставок від імпортера (виробника) до точки продажу ламаючи при цьому схеми скруток і переведення в готівку необхідно не тільки установка касових апаратів, а й мотивація покупця перевіряти фіскальний чек.

При цьому Європейські закони при яких видавати фіскальний чек зобов’язаний кожен вуличний прилавок з квітами або яблуками для України не підходять оскільки в нашій країні велика кількість дрібних підприємців продають товари на відкритих ринках навіть в морозну погоду при яких касовий апарат не працює. Однак великі теплі павільйони і магазини повинні не просто видавати фіскальні чеки покупцеві, а й мати в наявності накладні та оплачувати своєму постачальнику за безготівковим розрахунком з можливістю зберегти при цьому спрощену систему оподаткування. Тоді попит на послуги контрабандистів різко впаде. Фіскальні чеки при цьому можуть бути отримані зі звичайного смартфона або планшета зі спеціальною програмою і роздруковані на принтері.

Щоб великі інтернет магазини нових товарів не працювали під виглядом рекламних майданчиків необхідна інформація про продавця на сайті.

Використання інтернет магазинами підставних осіб для отримання щоденних посилок з-за кордону на 150 € без сплат податків необхідно припинити обмеживши однією посилкою раз в місяць на ту ж суму 150 €, при цьому чесний покупець, іноді замовляє товари в відомих світових інтернет магазинах не постраждає.

Крім батога для виведення економіки з тіні необхідно прийняти і пряники як наприклад Ліквідовано податок на прибуток замінивши його податком на виведений капітал. Це наповнить бюджет і зупинить виведення грошей в офшори.

Для розвитку вітчизняного виробництва необхідно обнулити мита на сировину і комплектуючі які не виробляються в Україні і при цьому особливо контролювати недобросовісних імпортерів які завозять імпортну продукцію за заниженими інвойсамм аналоги, яких виробляються в нашій країні.

Всі вищевказані заходи вже описані в підготовлених законопроектах і будуть внесені депутатами-реформістами відразу після громадської підтримки і в разі якщо ВР прийме їх, то тіньова економіка скоротиться в 2-3 рази.

Також необхідно провести амністію капіталів після якої вимагати загального декларування доходів. За рахунок детенезіаціі і наповнення бюджету треба ще трохи скоротити податки і тим самим дати потужний сигнал інвесторам при якому в нашу країну почнуть заходити лавиноподібні інвестиції і відповідно життєвий рівень населення сильно виростить.

При такому розвитку ситуації нам вже будуть не потрібні кредити МВФ, так як країна зіткнеться з новою “проблемою” дефляції, зміцнення національної валюти і різкого збільшення золотовалютних запасів за рахунок іноземних інвестицій.

Loading Facebook Comments ...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *