Законопроект 4117 чекає на друге читання

Оприлюднено Оприлюднено в Новини

Члени Коаліції бізнес об’єднань  «За детінізацію економіки» звернулись відкритим листом до голови комітету Верховної Ради України з питань податкової та митної політики Н.П. Южаніної, та авторів законопроекту  № 4117 “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо лібералізації готівкових розрахунків”  народного депутата А. В. Журжія та народного депутата України О.Ю. Кришина з проханням не відкладати прийняття, а негайно розпочати роботу над підготовкою законопроекту до другого читання.

Члени Коаліції бізнес об’єднань  «За детінізацію економіки» стурбовані тим, що законопроект № 4117 “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо лібералізації готівкових розрахунків”, який ще 4 жовтня 2016 року був прийнятий Верховною Радою у першому читані і за який проголосувало 267 депутатів, на даний час залишається без належної уваги та не підготовлений до другого читання.

«Прийняття Закону № 4117 в цілому стане  вагомим показником для українського бізнесу та іноземних інвесторів –  українські законотворці розуміють важливість лібералізації, детінізації та демонополізації умов ведення бізнесу в Україні», – йдеться у листі. Бізнес-асоціації у складі Коаліції вважають, що законопроект  № 4117 дозволяє знизити частку тіньової економіки і обмежити практики недоброчесної конкуренції, покращити ефективність податкового адміністрування та державного контролю за розрахунковими операціями, знизити рівень ухилення від сплати податків та збільшити доходи бюджету, захистити права споживачів.

Як відзначили експерти Реанімаційного пакету реформ, законопроект № 4117 не збільшує сферу використання РРО,  а лише вводить поняття РККС (розподілена комп’ютерно-касова система) чи цифрові РРО, яка має за ціль використання у якості РРО не тільки старих касових апаратів, перелік яких чітко регламентований Державною фіскальною службою, що є вагомим корупційним ризиком, а й звичайних планшетів, смартфонів, ноутбуків, тощо.

Для малого бізнесу це є значним мотивуючим чинником для запровадження РРО, бо вартість та обслуговування його стане значно простішою та дешевшою.  Загальні витрати на одне робоче місце  при запровадженні РРО складає 70967грн. на рік (за даними ДРС), при запровадженні цифрового РРО – від 1676 до 6762 грн. на рік.

Коаліція «За детінізацію економіки» сподівається на послідовність авторів законопроекту та на їх усвідомлення необхідності дотримуватися  шляху реформ щодо спрощенню умов ведення бізнесу в Україні. «Прийняття 4117 у другому читанні створить передумови для демонополізації ринку реєстраторів розрахункових операцій, підвищить позиції України в рейтингу легкості ведення бізнесу Doing Business, що здійснюється експертами Світового банку», – йдеться у публічному зверненні до народних депутатів України.

Довідка:  4 жовтня Верховна Рада прийняла в першому читанні законопроект №4117,  який передбачає значну лібералізацію ринку РРО за рахунок нової системи, яка передбачає використання не тільки традиційних касових апаратів, але у планшетів при проведенні касових операцій. Законопроект №4117 не має права продовжувати використання РРО – жодної нової категорії суб’єктів підприємницької діяльності не підпадає під його дію. Нова розподілена комп’ютерно-касова система (РККС) має на меті застосування в якості РРО планшетів, смартфонів, ноутбуків і комп’ютерів. РККС буде діяти паралельно зі старою системою РРО, а перехід підприємців на неї буде добровільним.

У 2016 році Меморандум Коаліції «За Детінізації Економіки» підтримали Українська асоціація виробників, Асоціація українських імпортерів побутової електроніки, Українська фруктова компанія, Українська бізнес асоціація, Турецько-український союз підприємців і промисловців, Аптечна професійна асоціація України, Асоціація підприємств інформаційних технологій України.  У 2017 році – Асоціація платників податків України та Українська асоціація прямого продажу.

Loading Facebook Comments ...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *