Реанімаційний пакет Реформ: «Уряд під мікроскопом: підсумки роботи та виклики»

Оприлюднено Оприлюднено в Новини

Уряд під мікроскопом.

Бізнес дав оцінку:

рік роботи Кабінету Міністрів України під керівництвом Володимира Гройсмана добігає кінця.

На форумі «Уряд під мікроскопом: підсумки роботи та виклики», який організували наші партнери Реанімаційний пакет Реформ, учасники обговорювали, що вдалося уряду країни за рік роботи і що було оцінено експертами як невдачі.

У роботі форуму взяли участь лідери Коаліції за «Детінізацію економіки» Софія Арасланова і Олександр Громико, президент Асоціації платників податків України Григол Катамадзе, виконавчий директор Асоціації прямих продажів України Надія Бедричук, координатор громадянської платформи «Бізнес за майбутнє» Едуард Курганський, генеральний директор Асоціації підприємств інформаційних технологій України Юрій Пероганич, координатор Коаліції бізнес об’єднань «За ліберальну податкову реформу» Анатолій Долинний.

До успіхів уряду Володимира Гройсмана експерти віднесли запуск системи е-декларування доходів державними службовцями, початок реформ в сфері охорони здоров’я, запуск державних закупівель через систему «Prozzoro», прогресивні зміни в податковому законодавстві.

Серед невдач уряду відзначили затягування із завершенням земельної реформи та введенням ринку земель сільгосппризначення, провал реформи енергетичного сектора і забезпечення незалежної країни, недостатня рішучість у проведенні пенсійної реформи, поганий бізнес-клімат і непривабливі умови для міжнародних інвесторів.

Про поганий бізнес-клімат говорив на Форумі і Олександр Громико, президент асоціації виробників України, співзасновник Коаліції бізнес асоціацій «За детінізацію економіки». «Я повернувся з Дубаї, де також проходив економічний форум на якому Україна була гідно представлена, але інвестори боятися вкладати гроші в нашу країну і корупція з рейдерством – не єдині їх страхи, на першому місці неоднакові правила гри і тіньова економіка», – сказав Олександр Громико і передав Олександру Саєнко, міністру Кабінету Міністрів України, конкретні пропозиції у вигляді десяти завдань, які були напрацьовані експертами Коаліції «За детінізацію економіки» і реанімаційних пакета Реформ. Пропозиції спрямовані на боротьбу з тіньовою економікою, проведення інституційних реформ ДФС, митниці, створення Служби фінансових розслідувань та т.д. Олександр Громико нагадав, що з ДФС підписаний Меморандум про співпрацю, але він, на жаль, не виконується і попросив Олександра Сергійовича звернути увагу на митницю, де як і раніше відбуваються регулярні порушення, зокрема оформлення митних вантажів із заниженням вартості, що негативно позначається на українських виробниках.

 

З пропозицією створення системної майданчика для обміну візіями і напрацюваннями щодо реформування країни звернулася до Прем’єр міністру України Володимиру Гройсману Софія Арасланова, генеральний директор Асоціації імпортерів побутової електроніки, учасник Коаліції «За детінізацію економіки». Софія говорила про необхідність влади і бізнесу об’єднати зусилля в роботі над реформуванням країни. «Бізнес вже об’єднався – три бізнес коаліції, які включають в себе більше 60 бізнес асоціацій працюють разом і становлять єдину силу в особі Коаліції« За детінізацію економіки ». Бізнес має візію відносно пріоритетів у реформуванні сектора економіки і напрацьовані концепції по реформам в ряді сфер – глибокої інституційної реформи ДФС, в тому числі митного спрямування, якнайшвидшого створення аналітичної служби СФР, без ярлика карального органу, заміну дискреційного податку на прибуток податком на виведений капітал » , – зазначила Софія і закликала Володимира Гройсмана підтримати ці зміни вже в цьому році, почати системний діалог з об’єднаним бізнесом.

Володимир Гройсман, прем’єр міністр України, висловив підтримку всіх перерахованих напрямках реформ, акцентував увагу на тому, що податкова міліція вже не буде відновлена, а найближчим часом буде створено новий аналітичний орган (СФР), при цьому функції економічних розслідувань в інших органах (МВС і СБУ) будуть ліквідовані.

На Форумі були названі найбільш успішні міністри за версією експертів – в.о. міністра охорони здоров’я Уляна Супрун і міністр фінансів Олександр Данилюк.

Loading Facebook Comments ...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *