Новий законопроект сприятиме детінізації імпорту товарів – Геннадій Чекіта

Оприлюднено Оприлюднено в Новини

Про цілі проекту закону щодо заходів по детінізації оподаткування ввезення товарів в окремих випадках розповів народний депутат фракції Партії «Блок Петра Порошенка» Геннадій Чекіта на своїй сторінці в Facebook.

«Детінізація імпорту товарів, як складової частини детінізації економіки України в цілому, стала метою проекту Закону України « Про внесення змін до Митного кодексу України » (реєстраційний номер 6756). Другою, не менш важливою метою, є розмежування безподаткового ввезення товарів для реальних особистих потреб громадян України та реального імпорту товарів для використання у підприємницькій діяльності, при здійсненні якого повинні сплачуватися мито і ПДВ », – заявив народний депутат.

За словами Геннадія Чекіти, в ході підготовки проекту Закону «Про внесення змін до Митного кодексу України щодо заходів по детінізації оподаткування ввезення товарів в окремих випадках», народні депутати фракції БПП глибоко вивчили досвід багатьох країн світу.

«В ході роботи над пропозиціями щодо внесення змін до Митного кодексу України, ми враховували те, що рівень середньої заробітної плати в нашій країні коливається в межах 150-300 євро на місяць. Отже, переважна більшість громадян не можуть дозволити собі ввезення товарів з-за кордону для особистих потреб на суму  більшу, ніж 150 євро протягом одного календарного місяця. Виходячи з цього, ми, ініціатори законопроекту, пропонуємо дозволити ввезення товарів в ручній поклажі та супроводжуваному багажі без сплати митних платежів, якщо його сума не перевищує 500 євро. Це повинно поширюватися тільки на першу поїздку протягом місяця. Але якщо це друга поїздка за місяць, то без сплати митних платежів можна буде провести товарів на суму до 300 євро. Хочу підкреслити, названі мною ініціативи – це мала частина з напрацювань депутатів, оформлених в проект Закону “, – повідомив Геннадій Чекіта.

«Ми сподіваємося, що прийняття і реалізація запропонованого законопроекту сприятимуть детінізації обігу імпортних товарів і руйнування окремих схем ухилення від сплати податків при імпорті товарів. Але, головне, проект Закону покликаний забезпечити нормальну економічну конкуренцію через рівні умови для всіх суб’єктів господарської діяльності », – підкреслив політик.

Джерело: solydarnist.org

Loading Facebook Comments ...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *