Не треба бути дріб’язковим

Оприлюднено Оприлюднено в Новини

Держава має взяти під контроль перевезення через кордон товарів для особистого користування

На думку чиновників і громадських активістів, зміни в законодавство зроблять менш рентабельними схеми безмитного ввезення “подрібнених” товарних партій.

Цей спосіб відходу від сплати податків часто називають “піджаки”. Подібні схеми поширені в регіонах, що межують з Польщею, Словаччиною, Угорщиною, жителі яких часто користуються привілеями малого прикордонного руху.

Зараз на територію України автомобільним транспортом можна завозити без сплати мит до 50 кг товарів для особистого користування, фактурна вартість яких не перевищує € 500.

Перед кордоном велику партію товару розділяється між “кур’єрами” так, щоб кожен з них віз вантаж максимум на € 500. Після перетину кордону посередники отримують незначну винагороду, а імпортер уникає сплати мита та ПДВ.

Таким чином в одному автомобілі, в якому знаходяться п’ять чоловік, можна провозити в Україну продукції на € 2,5 тис. В день.

Для ліквідації цієї схеми Мінфін пропонує змінити умови безмитного ввезення. Так, не платити податки за провезення вантажів на в’їзді в Україну можна буде тільки в тому випадку, якщо людина перебувала на території іншої держави більше 24 годин.

Скористатися таким правом можна буде раз у п’ять днів. Якщо ж повторне перетин кордону відбувається менше, ніж через добу, безмитне ліміт знижується до € 50.

“Передбачено безмитне ввезення товарів на € 500 для осіб, які перетинають кордон автомобільним транспортом, і на € 1 тис. Для осіб, які перетинають кордон авіатранспортом, – говорить начальник управління митної політики Міністерства фінансів Олександр Москаленко.

– В такому разі ми не фіксуємо вартість ввезених товарів. Тому говорити про точні цифри втрат для бюджету можна буде, якщо ми введемо тотальний контроль і облік вартості всіх перетинають кордон товарів “.

При цьому, за даними Державної фіскальної служби, тільки за першу половину 2016 року співробітники служби виявили 11 угрупувань, які використовували схему “піджаки” для безмитного ввезення на територію України “подрібнених” партій.

Тоді у порушників вилучили товарів на загальну суму близько 20 млн грн. Всього ж протягом минулого року співробітники УКРІНФОРМ в рамках операції “Рубіж 2016” затримали при спробі незаконного провезення через кордон товарів на загальну суму 2,1 млрд грн.

До слова, на розгляді парламенту з липня 2017 р знаходиться законопроект # 6755, автори якого пропонують свій варіант контролю “піджаків”. Так, перевозити через державний кордон без сплати мит товари на суму до € 500 можна буде раз на місяць.

Якщо громадянин везе в Україну товари вдруге протягом календарного місяця, “безмитне ліміт” знижується до € 300. При третьому і наступних пересічних кордону потрібно буде сплачувати 10% мита і 20% ПДВ незалежно від вартості ввезених товарів.

Як відзначають експерти, обмеження на переміщення товарів для особистого користування через кордон існують і в інших країнах. Наприклад, в США нерезиденти можуть раз на місяць безмитно ввозити на територію країни товарів на суму до $ 10.

Ліміт для резидентів становить $ 800. Але при цьому, щоб скористатися пільгою, потрібно перебувати за межами США не менше 48 годин. І навіть при дотриманні цієї умови митники можуть відмовити в безмитне ввезення, якщо вбачають ознаки дроблення великих товарних партій для ухилення від сплати податків.

“Думаю, цей досвід можна використовувати. Такі обмеження створюють додаткові витрати для намагаються зловживати правом на ввезення товару без мит, – зазначає експерт з правових питань Центру “Case Україна” Андрій Саварець.

– На перший погляд, це досить складний, але диференційований підхід. Для сумлінних громадян такі умови цілком комфортні “.

Джерело: business.ua

Loading Facebook Comments ...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *