Народний депутат в секретаріаті Коаліціі

Оприлюднено Оприлюднено в Новини

1 березня відбулось засідання Секретаріату Коаліції «За детінізацію економіки» на якому у робочому порядку обговорювали плани на місяць. Одне з першочергових питань – організація Першого економічного форуму «Економічні реформи: порядок денний-2017, пріоритети бізнесу», який відбудеться вже 10 березня.

На Форум запросили і гостю, яка завітала до  Секретаріату – Тетяну Острікову, члена комітету з питань податкової та митної політики України. Тетяна Георгіївна просила експертної думки членів Коаліції стосовно проекту Закону № 6087, який вона подала до Верховної Ради разом з ще 22 народними депутатами.

Проект Закону № 6087 про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення процедури державного нагляду (контролю) за додержанням законодавства про працю та відповідальності за правопорушення у цій сфері передбачає  поліпшення умов для ведення бізнесу, зменшення адміністративного тиску на суб’єктів господарювання, приведення фінансових санкцій за порушення законодавства про працю у відповідність до рівня їх суспільної небезпеки.

Основні зміни які пропонує проект Закона – це зниження штрафів за порушення законодавства про працю та посилення відповідальності посадових осіб Держпраці за порушення порядку проведення перевірок роботодавців, визначення підстав для позапланових перевірок роботодавців,  чітке визначення підстав, за яких роботодавець вправі не допустити інспекторів і не нестиме за це відповідальність. Прописується визначення критеріїв того, що вважати недопущенням до перевірки та створенням перешкод при її проведенні. Проектом Закону закріплюється правило, згідно з яким, при першому порушенні законодавства про працю роботодавцеві вноситься лише припис, а у разі його невиконання – накладається штраф (крім випадку недопуску інспекторів до перевірки без законної підстави – за це одразу штраф від 1 до 3 прожиткових мінімумів).

Визначається мінімально граничний строк, який має надаватися роботодавцеві для виконання припису. Прописується визначення строків накладення штрафів за порушення трудового законодавства та звужує повноваження органів місцевого самоврядування в частині контролю за додержанням трудового законодавства.

На секретаріаті домовились, що члени коаліції проаналізують проект Закону Тетяни Острикової та дадуть свою експертну думку.

Закон

Loading Facebook Comments ...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *