Нам потрібен результат, а не процес

Оприлюднено Оприлюднено в Новини

Оксана Продан, народний депутат, голова Всеукраїнського об’єднання малого і середнього бізнесу “Фортеця”

Лідер Всеукраїнського об’єднання малого та середнього бізнесу “Фортеця” Оксана Продан – одна з критиків окремих положень законопроекту № 7142, що стосуються обліку платниками єдиного податку придбаних товарів на підставі первинних документів.

БІЗНЕС уточнив, що не влаштовує народного депутата в ініціативі, яку підтримує Коаліція “За детінізацію економіки”.

– Наскільки коректні оцінки обсягів тіньового бізнесу в країні, які зараз озвучують Мінекономрозвитку, галузеві об’єднання та експерти? Що, на вашу думку, є критерієм для віднесення бізнесу до тіньового?
– Складно говорити про коректність досліджень. Про це краще запитати у авторів – вони розробляють методику, аналізують масив даних і несуть відповідальність за цифри, які оприлюднюють.

Але питання не стільки в цифрах, скільки в тому, як їх інтерпретують і які висновки роблять. Останнім часом деякі політики та експерти плутають причину і наслідок, коли говорять про тіньову економіку.

Звучить це приблизно так: половина економіки в тіні, винні, звичайно, підприємці, давайте їх більше контролювати і карати, і це вирішить всі наші проблеми.

Я принциповий противник такого підходу. Тіньова економіка – реакція на погану роботу чиновників. Для чого ми платимо податки? Щоб держава створила рівні правила гри для всіх.

Правила, які стимулюють розвиток, допомагають створювати нові підприємства. Але замість цього чиновники вставляють палиці в колеса, шукають способи, як би “заробити” на підприємця. Це головна причина такого високого рівня тіньової економіки.

– Що, на ваш погляд, повинен включати в себе комплекс заходів щодо детінізації економіки? Які законодавчі зміни зараз необхідні в першу чергу?
– Такі, які повністю змінять систему регулювання економіки. Я ініціювала відповідний законопроект (# 3766). Його особливість в тому, що після прийняття документа у чиновників і депутатів буде рівно рік на створення європейської системи регулювання.

Через 365 днів старі норми втратять силу, тому або буде створена нова прозора система, яка посприяє детінізації, або чиновники втратять роботу.

Нам потрібен результат, а не процес, тому я за такий підхід.

– Міністерство фінансів і група народних депутатів виступили з ініціативами в частині застосування РРО. Наскільки вдалими ви вважаєте запропоновані зміни? Які основні зауваження до них можете назвати?
– У нас знову намагаються поставити віз попереду коня. Будь-яке розширення сфери застосування РРО без зміни системи адміністрування касових апаратів призведе до знищення малого бізнесу.

Хочу нагадати, що ще в грудні 2015 року на засіданні Національної ради реформ перші особи держави дали слово зберегти спрощену систему оподаткування і відшкодувати вартість касових апаратів в разі обов’язковості їх застосування платниками єдиного податку.

Тоді ж було прийнято рішення реформувати систему адміністрування РРО. Але віз і нині там. Законопроект # 4117 пройшов лише перше читання, робота за ним фактично заблокована.

– Наскільки відомо Бізнесу, ви виступили з критикою окремих положень законопроекту № 7142, що стосуються обліку платниками єдиного податку придбаних товарів на підставі первинних документів. Чому?
– Я бачу небезпеку в тому, що цей законопроект ліквідує спрощену систему оподаткування. Малий і середній бізнес – це 6,5 млн робочих місць, або 79% всіх зайнятих в Україні.

Коли хтось вносить такі пропозиції, він повинен чесно відповісти, чи готові ми втратити ці робочі місця. І якщо так, то яку альтернативу пропонують автори подібних ініціатив.

Джерело: business.ua

Loading Facebook Comments ...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *