Ми хочемо показати дрібному бізнесу, що держава на його стороні і готова допомогти

Оприлюднено Оприлюднено в Новини

Руслан Демчак, народний депутат, заступник голови Комітету Верховної Ради з питань фінансової політики та банківської діяльності

– Ви є одним з авторів законопроекту про компенсацію підприємцям вартості придбаних касових апаратів. Цей документ був розроблений з неоднозначну реакцію на проект # 7142, який запроваджує обов’язкову використання РРО?

– Законопроект # 7142 регулює застосування касових апаратів для тих категорій підприємців, які відносяться до дрібного бізнесу формально, працюють у великих магазинах, мають великі обороти і використовують спрощену систему для ухилення від оподаткування. Для них, звичайно, придбання РРО не є якоюсь проблемою.

Ніяких новел наш законопроект не передбачає, а тільки вводить в законодавчу площину нинішню фактичну ситуацію з рухом товарів, що унеможливлює офіційний продаж контрабанди через торгові мережі, які не використовують РРО.

Але коли ми подали в парламент пакет законів щодо детінізації економіки та аналізували аргументи наших опонентів, то звернули увагу, що один з головних – висока вартість обладнання для дрібного бізнесу.

В процесі роботи над пакетом і з’явилася ідея законопроекту про компенсацію вартості касових апаратів. Я не можу сказати, що документ – це відповідь на критику проекту # 7142.

Новий проект спрямований насамперед на допомогу дійсно дрібному бізнесу, який хоче працювати відкрито і прозоро, але відчуває дефіцит коштів на покупку РРО.

– Тобто мова йде про стимулювання встановлювати РРО тих, хто не зобов’язаний це робити ні за формальною ознакою, ні за реальним обороту?
– Абсолютно вірно. Відповідно до законопроекту # 7142, такі категорії підприємців все одно не будуть зобов’язані використовувати РРО, ми просто хочемо запропонувати механізм, який зможе стимулювати їх це зробити.

До речі, в пакеті законопроектів ми окремо обговорили, що розширення сфери застосування РРО ні в якому разі не поширюється на фізичних осіб – підприємців, які здійснюють діяльність на ринках.

Крім того, у дрібних підприємців є певний страх перед установкою касового апарату. Сподіваюся, що законопроект допоможе його подолати – покаже, що держава на їхньому боці і готово надати допомогу.

– Як саме ви пропонуєте це робити?
– Ми запропонували механізм, який не передбачає прямих бюджетних витрат.

Компенсувати вартість РРО пропонується шляхом зменшення суми єдиного податку для фізичних осіб – підприємців: для суб’єктів першої і другої груп – на 50%, для підприємців третьої групи вона буде визначатися самостійно платником, але не більше, ніж половина суми єдиного податку.

Ці норми поширюються на вартість одного касового апарату, придбаного у виробника або постачальника РРО. Граничний розмір компенсації – до трьох прожиткових мінімумів (в 2018 р може скласти до 5100 грн.).

– Іншими словами, ви виступаєте за максимальне використання РРО всіма категоріями підприємців?
– РРО – це єдине, що придумали в світі для контролю за обсягами роздрібної торгівлі та виручкою від реалізації товарів.

Якщо є реальне бажання знизити ймовірність покупки фальшивих ліків, техніки та інших товарів, споживачам необхідно вимагати фіскальний чек, а підприємцям – надавати можливість отримати його.

Видача усіма учасниками ринку фіскальних чеків – це сплата податків, наповнення бюджету, рівні правила ведення бізнесу, при якому завжди розширюється конкуренція, приходять інвестиції, знижується корупція і відбувається значне зростання рівня життя.

Джерело: business.ua

Loading Facebook Comments ...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *