Менше роботи для пошти

Оприлюднено Оприлюднено в Новини

В Україні вже були спроби врегулювати поштові відправлення з-за кордону, щоб припинити так званий “сірий” імпорт. Що в сухому залишку?

Зараз кожен українець може без сплати податків отримувати по одній посилці на добу, якщо її вартість не перевищує € 150. В іншому випадку потрібно заплатити мито в 10% і 20% ПДВ.

При цьому податками обкладається тільки сума, що перевищує ліміт. Наприклад, якщо посилка коштує € 160, то мито і ПДВ нараховуються тільки на € 10. Такі законодавчі пільги дозволяють недобросовісним імпортерам ввозити в країну цілі партії товарів, ухиляючись від сплати податків.

У липні 2017 року в Верховній Раді зареєстрували законопроект # 6756, ініційований Коаліцією “За детінізацію економіки”.

Документ повинен принципово змінити правила отримання поштових відправлень фізичними особами. Автори пропонують дозволити одній людині отримувати посилки на суму до € 150 раз в місяць, а не раз в 24 години.

У той же час Міністерство фінансів готується подати на розгляд парламенту власний законопроект, який регулює поштові відправлення.

Перед реєстрацією у Верховній Раді документ обіцяють показати громадськості, але на момент написання матеріалу у відкритому доступі він ще не з’явився.

За словами держсекретаря Мінфіну Євгена Капінуса, максимальна вартість товару, яку не будуть обкладатися податками і зборами, не зміниться.

Замість зниження лімітів автори ініціативи пропонують ввести норму, згідно з якою без сплати податків щомісяця можна буде отримувати три посилки на суму до € 150 кожна. На четверту і всі наступні будуть нараховуватися мито і ПДВ.

p 20 1 Данні про одержувачів поштових відправлень та кількості прийнятих товарів намір відстежувати за допомогою спеціальної електронної системи, яку буде курирувати Державна фіскальна служба.

Нинішнє законодавство дозволяє імпортерам через поштові відправлення безмитно ввозити в країну товари на десятки тисяч євро в рік.

Згідно з підрахунками Андрія Саварца, експерта з правових питань Центру “Case Україна”, на одне ім’я можна щорічно отримувати товарів на € 55 тис.

“А якщо у когось є 200 копій паспортів, то можна за один раз” перевезти “фуру з товарами вартістю € 20-25 тис., Що не сплачуючи жодних податків. Саме такими оголошеннями зараз переповнений інтернет “, – пояснив експерт.

Оптимальним способом припинення схем безмитного ввезення партій товарів, на його думку, було б запровадження дієвої системи контролю ланцюжків поставок товарів від кордону до споживача. Але така практика ще ніде повноцінно не впроваджена.

Одночасно експерти звертають увагу на те, що в фінальну версію “мінфінівського” законопроекту слід було б внести пункт про ідентифікацію одержувача поштового відправлення по ІПН, а не по паспорту.

“У багатьох країнах зараз йдуть дискусії про обмеження обсягів або кількості неоподатковуваних поштових відправлень. По-перше, потрібно, щоб посилки отримували на підставі документа або ідентифікаційного коду.

По-друге, не повинен страждати громадянин “, – підкреслює Андрій Бутін, старший науковий співробітник Інституту економічних досліджень і політичних консультацій.

При цьому він пояснює, що посилки з “подрібнених” товарних партій і зараз отримують на підставні паспорта. А власники документів поняття не мають про ці поштових відправленнях.

Джерело: business.ua

Loading Facebook Comments ...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *