Коаліція за детінізацію взяла участь в круглому столі “Податок на виведений капітал з 2018 року – остання можливість України для масштабного економічного прориву

Оприлюднено Оприлюднено в Новини

Представники найбільших бізнес-асоціацій України і експертного співтовариства обговорили питання, що стосуються прийняття закону про податок на виведений капітал в ході круглого столу в Прес-центрі Інформаційного агентства ЛІГАБізнесІнформ (Київ, вул. Шамрила, 23).

Модератором виступив керівник бухгалтерського напрямку компанії ЛІГА: ЗАКОН Юрій Циганок.

Під час заходу наголошувалося, що в найближчі дні Кабінет Міністрів України планує розглянути і передати до Верховної Ради законопроект, на введенні якого бізнес-спільнота наполягає вже два роки, в рамках лібералізації та реформування податкової системи, зниження корупційних ризиків у податковій сфері та зростання інвестиційної привабливості України.

Однак затягування процесу прийняття законопроекту, який відповідно до закону №1797 повинен був бути переданий парламентаріям ще до 01.07.2017, і заяви глави Кабміну про перспективу його введення з 2019 року, викликали серйозну стурбованість в підприємницькому середовищі і бізнес співтоваристві.

Нагадаємо, раніше більше 52 бізнес-асоціацій (члени »Коаліції за детінізацію економіки», Коаліції за ліберальну налоговуб реформу і Платформи «Податки для економічної свободи») виступили із заявами про незгоду з позицією Кабміну. Свої заяви зробили також представники громадянського експертного співтовариства «Реанімаційній Пакет Реформ», «Нова країна” і багато інших.

“Представники українських бізнес-асоціацій висловлюють занепокоєння з приводу заяв вищого політичного керівництва держави про перенесення дати ліквідації дискреційного податку на прибуток і переходу до оподаткування виведеного капіталу”, – говорилося в листі.

Президент Всеукраїнської громадської організації “Асоціація платників податків України” Григол Катамадзе нагадав, що на сьогоднішній день з 10 млн працюючих в Україні тільки 1,5 млн є представниками малого і середнього бізнесу. При цьому в тіньовій економіці задіяно ще не менше 10 млн чоловік. “Це велика проблема для країни. Про який європейський майбутньому ми можемо говорити, якщо не будемо прислухатися до бізнесу?”, – підкреслив він.

Григол Катамадзе зазначив, що прийняття законопроекту дасть можливість “репатріації” коштів, які зараз перебувають за кордоном, а також дозволить поліпшити інвестиційну привабливість України.

Тому, впевнений глава Асоціації, бізнес повинен чинити тиск на владу з тим, щоб законопроект був прийнятий. “Ще є можливість для того, щоб впровадити податок на виведений капітал з 1 січня 2018 року”, – сказав Григол Катамадзе.

“Нам зараз потрібно дуже активно думати над тим, як активізувати бізнес, як збільшити, посилити ділову активність. І, звичайно ж, податок на виведений капітал є одним з таких можливих кроків щодо активізації бізнесу та активізації ділової активності”, – продовжила віце-президент , голова Комісії з питань економічної політики Українського союзу промисловців і підприємців Юлія Дроговоз.

У той же час, за її словами, податок на виведений капітал не є панацеєю. “Але він повинен супроводжуватися додатковими заходами, які б всіляко посилювали ефект від введення податку на виведений капітал”, – сказала Юлія Дроговоз, додавши, що в даний момент для розвитку України важливим є зниження податкового навантаження.

Крім того, співголова комітету з розвитку підприємництва Союзу українських підприємців (СУП) Андрій Єрашов повідомив, що за даними опитування, проведеного Спілкою, 98% його членів з усіх регіонів країни виступають за введення податку. “Сьогодні вже не стоїть питання, чи потрібен цей податок, чи ні. Все бізнес-асоціації виступають” за “, і говорять про нього виключно тільки тому, що він дійсно створює прозорість бізнесу, покаже реальну картину, яка компанія скільки коштує”, – зазначив він.

Також директор ГО “Українська асоціація виробників” Олег Іваненко перерахував позитивні зміни в діловому середовищі, які відбудуться після впровадження податку. Він зазначив, що прийняття законопроекту сприятиме виведенню значної кількості підприємств з тіні. “У середньостроковій перспективі цей податок дозволить підприємствам нормально себе почувати і вкладати кошти в інвестування власного виробництва”, – сказав він.

Крім того, додав Олег Іваненко, впровадження податку сприятиме деофшоризацію. При цьому позитивними є простота і прозорість адміністрування цього податку. “Підприємства виробників України наполягають на прийнятті цього важливого податку, який дасть потужний імпульс для розвитку (економіки)”, – підсумував він.

 

Loading Facebook Comments ...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *