Страшний сон власників інтернет-магазинів і ФОП-єдинників. Тотальна фіскалізація розрахунків?

Оприлюднено Оприлюднено в Новини

27 вересня в Верховній Раді зареєстровано законопроект №7142. Всі запропоновані в ньому нововведення повністю вписуються в концепцію податкової реформи, яка триватиме в 2018 році.

Жорсткість роботи підприємців – “спрощенців”

Перші, хто відчують зміни – підприємці на спрощеній системі оподаткування другої і третьої груп єдиного податку.

Якщо закон буде прийнятий у запропонованій редакції, то касові апарати повинні будуть встановити підприємці-продавці медикаментів, ювелірних виробів і підакцизних товарів, а також підприємці сфери ресторанного бізнесу (продаж товарів, надання послуг закладами громадського харчування) в торговому об’єкті площею понад 150 кв.м ., або ж ті, хто здійснюють діяльність в окремому приміщенні площею понад 100 кв.м. з можливістю окремого входу в такому об’єкті.

З’являється умова про те, що підприємці з РРО зберігають всі підтверджуючі документи щодо походження товару (накладні, товарно-транспортні накладні тощо) протягом 1095 днів з дати відображення їх у Книзі обліку доходів.

Крім того, суб’єкти, які підпадуть під вимога обов’язково застосовувати касові апарати, не зможуть оприбуткувати ці товари для перепродажу на підставі документів від особи-неплатників ПДВ (крім товарів несерійного виробництва і сільгосппродукції груп 1-24 УКТ ЗЕД).

В рази збільшено штрафні санкції за неведення, неправильне ведення чи втрату Книги обліку доходів. У проекті запропоновано встановити штраф у сумі 3400 грн.

Фіскалізація розрахунків в інтернет-магазинах

Законопроект №7142 також містить норми про посилення контролю розрахунків в діяльності інтернет-магазинів. В Закон про РРО (Закон № 265/95-ВР від 06.07.1995г.) Пропонується внести пункт про оприбуткування товарів на скарбах і в місцях їх реалізації, також може з’явитися вимога здійснювати продаж в інтернет-магазинах лише тих товарів, які належним чином оприбутковані і відображені в обліку (крім підприємців, які мають право працювати без РРО). Таке оприбуткування має бути здійснено в день отримання товару. Відсутність документації на товар загрожує санкцією у вигляді подвійної реалізаційної вартості таких товарів, але не менше 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (на сьогодні це 80 000 грн.).

Ще одне важливе нововведення для інтернет-торгівлі. Якщо приймуть законопроект, то сайт, через який продаються товари в інтернеті, повинен бути зареєстрований шляхом персоналізації на веб-сайті контролюючого органу. Розрахунки з покупцем на цьому сайті необхідно буде фіскалізований шляхом проставлення фіскальної друку (QR-код). Це дозволить контролюючим органам систематизувати контроль діяльності інтернет-торгівлі і, безсумнівно, ускладнить життя платників податків.

Цікавитесь касовою дисципліною і правилами готівкових розрахунків? Відвідайте семінар “РРО та касові операції”.

Джерело: kievbusinesscentre.com.ua

Loading Facebook Comments ...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *