Експерти запропонували варіанти боротьби з «сірим» імпортом

Оприлюднено Оприлюднено в Новини

Митниці слід контролювати не тільки ввезення, а й продаж товару

Контроль над товаром не повинен припинятися при перетині ним митного кордону: необхідно ввести відсутній зараз митний постаудит. Це істотно знизить частку «сірого» імпорту. До такого висновку прийшли учасники круглого столу на тему «Реформа митної служби. Як реалізувати радикальну інституційну реформу в 2017 році? », Організованого« Фінансовим клубом ».

«В ході реформування митниці необхідно зробити так, щоб реформу на собі відчув не тільки легальний бізнес і громадяни, а й всі нелегальні бізнесмени, які займаються контрабандою і незаконним ввезенням товарів в Україну», – вважає експерт з правових питань дослідного центру «CASE Україна» Андрій Саварець.

Нелегальний імпорт залишається однією з головних проблем митниці. «До сих пір існує ряд« чорних »схем. Це схеми змови з окремими митниками, схема перерваного транзиту, «мурахи», або «піджаки» – зловживання наданими пільгами на безподатковий ввіз товарів громадянами. Також поширена практика декларування товарів зі значно більш низьким податковим навантаженням. Крім того, в таких схемах використовуються спеціальні фірми-імпортери, так звані майданчики, для яких керівництвом деяких митниць встановлені спеціальні умови «пільгового» митного оформлення », – розповів Андрій Саварець.

Основних факторів, що стимулюють існування «сірого» імпорту, кілька: передбачений законом високий поріг для ввезення товарів без оподаткування для громадян, невідповідність норм Кабміну Кіотської конвенції, відсутність «запобіжників», що не дозволяють зловживати правом ввезення товарів без оподаткування, можливість продажу ввезених нелегальним шляхом товарів , а також законодавчу прогалину, що дозволяє не вказувати в ВМД найменування і торгову марку товару, що ввозиться.

Крім того, є ряд адміністративних та інституційних чинників, які зараз не дозволяють митниці ефективно боротися з «сірим» імпортом: нездатність митниці протидіяти незаконному ввезенню товарів, відсутність повноцінного обміну попередньою інформацією про переміщувані товари і неналежним чином обладнані ділянки кордону поза пунктами пропуску.

«Зараз ми не бачимо системного вирішення проблеми« сірого »імпорту. Митний постаудит відсутня. З цієї ж причини в країні можна продати товар нелегального походження. План Мінфіну щодо реформування митниці повинен бути посилений в частині контролю ввезення, а також при подальшому продажу товару. Системної мірою бачиться зазначення номера митної декларації в податковій накладній, а також обов’язкове зазначення торгової марки в митній декларації. Ця проблема хвилює багато галузей », – зазначила учасник коаліції« За детінізацію економіки », генеральний директор асоціації« Українські імпортери побутової електроніки »Софія Арасланова.

Автор Фінансовий клуб

Loading Facebook Comments ...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *